Herb szkoły

Czy można się zakochać w wirtualnych pieniądzach?

26 marca, tuż przed Świętami Wielkanocnymi w ramach lekcji Biznes i zarządzanie odbył się w naszym Liceum wykład pana dr hab. Roberta Kurka z Wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego pt. Czy można się zakochać w wirtualnych pieniądzach?
Uczniowie dowiedzieli się różnych ciekawostek min. o powstaniu bitcoina i innych cyfrowych kryptowalutach, którymi można płacić wszędzie tam, gdzie jest dostęp do Internetu, jak również o ich rzeczywistej wartości, zaletach i wadach (jak to, że nie można ich dodrukować). Jest to pieniądz odporny na inflację, obecna wartość jednego bitcoina to ponad 5000 zł, jednak nie jest to waluta odporna na wszystko i hakerzy też mogą ich nas pozbawić.
Życie i praca wielu z nas przeniosła się do Internetu. Jest dużo Polaków, którzy akceptują tylko gotówkę, zwłaszcza osoby starsze. Młodzi doceniają jednak bardziej możliwość płatności bezgotówkowych oraz naszego Blika, który jest rewolucją i nowinką funkcjonującą niestety na razie tylko na terenie Polski.
Pan dr Kurek opowiedział nam o ryzykach i szansach pieniądza wirtualnego, czy pieniądz papierowy zniknie? To i inne ciekawe zagadnienia mogliśmy się dowiedzieć z wykładu. Czekamy na następne.

RODO