Herb szkoły

Konkursy CISCO specjalnością naszych uczniów!

Słuchacze kursu “IT Esensials” z lokalnej Akademii CISCO, która działa przy Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu zakwalifikowali się do drugiej, finałowej rundy konkursu Netriders organizowanego przez firmę CISCO.  W tym prestiżowym konkursie rywalizują studenci i uczniowie szkół technicznych z całej Europy.  Rywalizacja naszych uczniów z zawodnikami z innych państw zakończyła się sukcesem i do drugiej rundy awansowało sześciu uczniów z naszej Akademii.
W kolejności największej liczby zdobytych punktów to:
1. Piotr Łężny (klasa 1E – Liceum Ogónokształcące im. Braci Śniadeckich)
2. Filip Cebulski (klasa 2A – Niepubliczne Gimnazjum Łużyckie)
3. Aleksander Pawłowski (klasa 1E – Liceum Ogónokształcące im. Braci Śniadeckich)
4. Michał Żółtowski (klasa 1E – Liceum Ogónokształcące im. Braci Śniadeckich)
5. Wiktoria Ramulewicz (klasa 2A – Liceum Ogónokształcące im. Braci Śniadeckich)
6. Adrian Topolnicki (klasa 1E – Liceum Ogónokształcące im. Braci Śniadeckich)

Pełna lista finalistów: Results_2016_NetRiders_EUR_ITE_

W konkursie Netriders dla słuchaczy kursu Routing & Switching, który jest opcją dla bardziej zaawansowanych słuchaczy, bardzo dobrze zaprezentowali się Hubert Kowalik i Michał Walczak z klasy 2A Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich, którzy również dostali się do finałowej rudy osiągając wyniki lepsze niż studenci z wielu europejskich krajów.
Sukces jest tym większy, że konkurs odbywał się w języku angielskim, a o poziomie rywalizacji może świadczyć dużo krótsza lista finalistów, którą można obejrzeć: R1Results_2016_NetRiders_EUR_CCENT_R1

Finał odbędzie się 26 Maja, liczymy na dobre wyniki, a zachętą są wspaniałe nagrody

Uczestnicy z dwoma najlepszymi Wynikami ogólnymi otrzymają nagrodę wyjazdu naukowego do San Jose w Kalifornii (USA) w dniach 10?16 stycznia 2017 roku (?Nagroda wyjazdu naukowego?). (Rzeczywista wartość detaliczna: 2 500,00 USD). Ponadto otrzymają możliwość wyboru między voucherem certyfikacyjnym CCNA Routing and Switching a voucherem certyfikacyjnym CCNA Security (Rzeczywista wartość detaliczna: 295,00 USD). Uczestnicy Rundy 2 z pierwszym, drugim, trzecim, czwartym i piątym najlepszym wynikiem otrzymają voucher certyfikacyjny CompTIA A+ (Rzeczywista wartość detaliczna: 295,00 USD).

Strona konkursu: http://www.academynetriders.com/file.php/1/netriders_info/region_eur_pl.html

CCENT


 

ITE: