Konrad Rokicki laureatem III miejsca Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

W dniach 19-20 marca 2016 roku w Instytucie Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał 57. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Uczestniczył w nim uczeń LO im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu ? Konrad Rokicki (kl. IIC). Konkurs był trójetapowy. Pierwszą częścią konkursu był test online ułożony z pytań z dwóch bloków tematycznych olimpiady; stałego i zmiennego ( w tym roku tematem zmiennym była Polska w systemie bezpieczeństwa międzynarodowego). 65 osób, które uzyskały najwyższy wynik z testu, stało się finalistami olimpiady i podeszło do odpowiedzi ustnej, składającej się z dwóch pytań. 30 uczestników, których odpowiedzi zostały uznane za najlepsze, uzyskało tytuł laureata olimpiady, równoznaczny z indeksem studenckim najlepszych uczelni w Polsce. Dodatkowo 9 najlepszych laureatów wzięło udział w quizie, w którym walczyli o ostateczną lokatę oraz nagrody. Wśród nich znalazł się Konrad, który po tym etapie został laureatem 3. miejsca 57. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Olimpiada z WOSu (3) Olimpiada z WOSu (1) Olimpiada z WOSu (2)

Laureaci Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Warszawa, 19-20 marca 2016 roku

Zajęte miejsce Imię i nazwisko Klasa Szkoła Nauczyciel
1. Karol Gliwny Druga XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie Mgr Jolanta Konieczna
2. Jakub Brejdak Trzecia XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie Mgr Jolanta Konieczna
3.        Konrad Rokicki Druga Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu Mgr Tomasz Mańkowski
4. Jakub Kocjan Druga VIII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie Dr Dariusz Włodarczyk
5. Grzegorz Janowicz Trzecia XII Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie Mgr Krystyna Bem
6. Oskar Goliński Trzecia V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie Mgr Dawid Grabczyk
7. Maciej Furmanek Trzecia I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku Mgr Mariola Dawszewska-Kostrzewa
8. Krzysztof Brzastowski Trzecia XII Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu Mgr Anna Wąsiel-Alberska
9. Filip Kościsty Pierwsza II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim Mgr Katarzyna Kozioł-Machel
10. Maciej Śmigaj Pierwsza I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze Mgr Krzysztof Ciałowicz
11. Joanna Piskorz Trzecia V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie Mgr Dawid Drabczyk
12. Dominik Dworniczak Trzecia XIV Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu Mgr Anna Rabiega
13. Hubert Kos Trzecia Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II S. Prezentek w Rzeszowie Mgr Piotr Chmielowiec
14. Filip Nowak Druga XIV Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu Mgr Anna Rabiega
15. Bartosz Wojciech Patoka Trzecia XIX Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie Mgr Michał Mazański
16. Maciej Ekert Pierwsza III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Mgr Magdalena Łozowicka-Honkisz
17. Patryk Włoch Trzecia V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie Mgr Dawid Drabczyk
18. Agnieszka Wójcik Trzecia Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej Mgr Halina Mazur
19. Kamil Słomiński Trzecia II Liceum Ogólnokształcącego  w Grudziądzu Mgr Aleksandra Życzyńska
20. Hubert Taładaj Trzecia LXIC Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie Mgr Grzegorz Kozłowski
21. Michał Horelik Trzecia I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze Mgr Krzysztof Ciałowicz
22. Przemysław Stolarski Pierwsza II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku Dr Jacek Brzozowski
23. Anna Grzybowska Druga XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie Mgr Jolanta Konieczna
24. Kacper Miller Pierwsza Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej Mgr Dominika Maciaszek
25. Krzysztof Kowalski Trzecia V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie Mgr Dawid Drabczyk
26. Igor Mędela Druga III Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach Mgr Magdalena Wieczorek
27. Karol Piwoński Druga VIII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie  
28. Michał Brożyna Druga I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Sanoku Mgr Urszula Małek
29. Katarzyna Bukalska Druga Zespołu Szkół nr 1 w Lublińcu Dr Sebastian Ziółek
30. Przemysław Pleśniak Trzecia I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie Mgr Wojciech Pietryka