Herb szkoły

Koszykarki Śniadeckich wicemistrzyniami Strefy Jeleniogórskiej!

Kolejny raz gmach naszej pięknej szkoły stał się koszykarską wizytówką Zgorzelca. W sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich 23.02.2024r. odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w Koszykówce Dziewcząt. Nasza reprezentacja stworzyła piękne widowisko i pokazała, że w sporcie najważniejsze są charakter i wola walki. Koszykarki popularnych „Śniadów” wygrały z drużyną z I LO w Bolesławcu 37:20. Mecz o pierwsze miejsce i awans do kolejnego etapu rozgrywek odbył się między naszą drużyną a zespołem z II LO w Jeleniej Górze. Zgorzelczanki mimo dużo wyżej notowanego przeciwnika tanio skóry nie sprzedały. Do przerwy pachniało nawet niespodzianką, gdyż to panie z Jeleniej Góry schodziły z parkietu z jednopunktową stratą. Niestety w drugiej połowie zawodniczki jeleniogórskiego Norwida włączyły drugi bieg i trzeba było uznać ich wyższość. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 21:42. Dziękujemy wszystkim drużynom za zaangażowanie i grę fair play, a naszym kibicom, że kolejny raz nie zawiedli i do końca byli ze swoimi pięknymi i walecznymi koszykarkami.