Herb szkoły

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności – jedziemy na finał !

Za nami etap okręgowy VIII już edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, który odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Uniwersytetu Warszawskiego. Celem Olimpiady jest propagowanie wiedzy w zakresie nauk o bezpieczeństwie i nauk o obronności, kreowanie postaw patriotycznych, krzewienie zrozumienia i tolerancji wobec drugiego człowieka.

15 grudnia 2023 r. – 12 uczniów naszej szkoły, zakwalifikowanych przez Komitet Okręgowy Olimpiady pojechało do Wrocławia, powalczyć o jak najwyższe lokaty. Jak się później okazało – z niemałym sukcesem!

Wśród 10 laureatów etapu wojewódzkiego znalazła się 2 uczniów z naszego liceum: Jan Małecki z klasy 2B zajął I miejsce (przypominamy, że Janek w ubiegłorocznej edycji olimpiady otrzymał tytuł finalisty) oraz Marcin Kowalczyk z klasy 3A, który zajął miejsce IV. Miejsca te gwarantują wyjazd na etap centralny olimpiady, który odbędzie się w marcu w Warszawie.

Chłopakom serdecznie gratulujemy wiedzy, wytrwałości i waleczności tak potrzebnej na wielki finał.

Za sukcesem naszych Olimpijczyków stoi p. Tomasz Mańkowski, który od początku trwania wszystkich edycji olimpiady, przygotowuje i wspiera uczniów.

RODO