Herb szkoły

Tajemnice królestwa naczelnych

W środę dnia 14 grudnia klasa Id wybrała się do wrocławskiego ZOO na lekcję o małpach. Wyruszyliśmy ze szkoły o godzinie 8:10. Do ogrodu zoologicznego dojechaliśmy pociągiem i tramwajem.

Przechodząc przez ZOO, w drodze na lekcję podziwialiśmy różne mieszkające tam egzotyczne zwierzęta, weszliśmy również do Afrykarium gdzie mogliśmy podziwiać różne gatunki ryb zamieszkujących morza i oceany. Naszą uwagę zwrócił mały rekin i mnóstwo płaszczek. Wszystkie zwierzęta znajdowały się w olbrzymich akwariach. Zobaczyliśmy stado pingwinów i bawiące się foki. W całym obiekcie panował afrykański klimat. Po godzinnym zwiedzaniu skierowaliśmy się do budynku, w którym mieszkały pawiany, tam odbyły się nasze zajęcia. Lekcję prowadziła pani, która była pasjonatką zwierząt, w bardzo ciekawy sposób przybliżyła nam historię i fizjologię małp człekokształtnych. Opowiedziała gdzie żyją, jak funkcjonują, czym się odżywiają różne gatunki małp. Zadawaliśmy pytania, na które otrzymywaliśmy wyczerpujące odpowiedzi.  Zajęcia były bardzo ciekawe.

Po zakończeniu zajęć, głodni ale z uśmiechem na ustach pojechaliśmy do centrum Wrocławia na obiad i drobne świąteczne zakupy.

Do Zgorzelca wróciliśmy w godzinach wieczornych. Byliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Według nas takie lekcje –wycieczki mogłyby się odbywać częściej, ponieważ pokazują świat w inny sposób niż ten w szkole – można oderwać się od szkolnej ławki,  a przy okazji czegoś się nauczyć!

RODO