Herb szkoły

W duchu militarnym…

Ostatnia czerwcowa wycieczka szkolna krajoznawczo-dydaktyczna to wyjazd do Zielonej Góry, w której udział wzięli uczniowie z klas 1A, 1C, 2C, 2E i część klasy 2B.

Pierwszym przystankiem było Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie, w którym to uczniowie mogli nie tylko obejrzeć ekspozycje na terenie pałacu, w pawilonie i w parku, lecz także zwiedzić wnętrza wyrzutni rakiet oraz kabiny pilota myśliwskiego. Na koniec każdy mógł odbyć przejażdżkę zabytkowym transporterem BTR-152, co stanowiło niewątpliwie wspaniałą atrakcję.

Kolejnym punktem wycieczki były wykłady w ramach Festiwalu Nauk na Uniwersytecie Zielonogórskim, w których uczestniczyli uczniowie klas matematycznych i informatycznych. Matematyczni geniusze pod opieką p. Pawła Pilczuka udali się na warsztaty tematyczne, gdzie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu: współczesnych metod realizacji brył przestrzennych, wirtualizacji systemów operacyjnych oraz sterowników PLC w świecie przemysłu 4.0. Klasy humanistyczne pod opieką p. Tomasza Mańkowskiego, p. Rafała Pozauć oraz p. Beaty Łężny miały natomiast okazję zwiedzić Archiwum Państwowe.

 

cof

dav

cof

cof

dav

dav

dav

cof

dav

dav

13

dav