Herb szkoły

Bieg po Zwycięstwo !

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych odbyły się 02.10.2017 roku na terenach przyległych do Stadionu Miejskiego w Zgorzelcu. W zawodach wzięły udział szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych dziewczęta z Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich wywalczyły po wspaniałej walce zajęły I miejsce i awansowały do finału wojewódzkiego. Dziewczęta biegły na dystansie 10 x 1000 m. Chłopcy na dystansie 10 x 1500 m  zajęli dobre III miejsce. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników oraz walki z przeciwnikiem, jak i własnymi słabościami ponieważ dystans 1000 m (dziewczęta) i 1500 m (chłopcy) to nie przelewki, żeby to przebiec w dobrym czasie trzeba się wykazać wytrenowaniem wytrzymałościowym, hartem ducha,  jak i umiejętnościami technicznymi w biegu terenowym. Wszystkich tych cech nie zabrakło naszej młodzieży, dzięki temu osiągnęliśmy taki wspaniały wynik. Mimo ogromnego wysiłku, uśmiechy triumfu szybko zagościły na ich twarzach. Zwycięzcom i opiekunowi p. Arturowi Garbolińskiemu gratulujemy, z niecierpliwością czekamy na sukces w etapie wojewódzkim.