Herb szkoły

Lekkoatletyczne sukcesy

Zgorzelecki Stadion Miejski gościł najlepszych zawodników dyscyplin lekkoatletycznych ze szkół ponadpodstawowych z województwa dolnośląskiego. We wtorek 23 kwietnia odbyła się Dolnośląska Liga lekkoatletyczna. Drużyna ,, Śniadów” wśród 15 startujących szkół uplasowała się na 6 miejscu. Naszą szkołę reprezentowało 30 sportowców (15 dziewcząt i 15 chłopców), którzy dzielnie startowali w blokach sprintu, skoków, rzutów i biegów średnich. Na wyróżnienie zasługuje tercet kulomiotów:
Karol Rozmysłowicz- I miejsce w pchnięciu kulą,
Marcelina Szymaniak- I miejsce w pchnięciu kulą,
Karolina Starczewska – III miejsce w pchnięciu kulą,
oraz Sebastian Bałdyga, wieloboista który tym razem stanął na najwyższym stopniu podium w biegu na pół okrążenia.
Oprócz osób które na co dzień trenują w klubie i znają anały lekkiej atletyki od podszewki, nasz team zasilili debiutanci, którzy wcześniej wyróżniali się na lekcjach wychowania fizycznego traktując poważnie testy motoryczne, które wykonali celująco. Warto odnotować iż całe spotkanie ligowe sędziowało 25 wykwalifikowanych MŁODZIEŻOWYCH SĘDZIÓW, którzy w ubiegłym roku ukończyli kurs zorganizowany przez SZS Wrocław i mecenasa programu – Ministerstwo Edukacji Narodowej
Indywidualne wyniki zawodów oraz klasyfikacja drużynowa szkół pojawi się niebawem na stronie SZS Wrocław.