Herb szkoły

Uczennice LO bezkonkurencyjne w konkursie wiedzy historycznej

XIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wojsku Polskim i Miejscach Pamięci Narodowej odbył się 19.04.2024 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu. Konkurs połączył miłośników historii szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy w dwóch etapach i dwóch kategoriach wiekowych przystąpili do rywalizacji z zakresu historii II wojny światowej i z tematyki historii regionalnej.

Eliminacje szkolne w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu odbyły się 10.04.2024 r., uczniowie z najlepszymi wynikami zostali reprezentantami szkoły w powiecie. I tak w finale reprezentowały naszą szkołę trzy osoby i były to: Athina Łazarska, Oliwia Rasławska i Karolina Starczewska. Uczennice wykazały się dużą wiedzą tematyczną i umiejętnościami w rozpoznawaniu miejsc pamięci narodowej, dzięki czemu uzyskały wysokie lokaty w rywalizacji i pogłębiły swoje umiejętności z zakresu historii regionalnej.

Laureatką I miejsca została Athina Łazarska z klasy 1E, a II miejsce zdobyły uzyskując tą samą liczbę punktów Oliwia Rasławska i Karolina Starczewska z klasy II C. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a laureatkom gratulujemy.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Magdalena Siemaszko.

RODO