Herb szkoły

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności – Szczęśliwa siódemka dla Śniadeckich !

Za nami etap okręgowy III już edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, który odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Uniwersytetu Warszawskiego. W piątek 7 grudnia aż 16 uczniów naszej szkoły, zakwalifikowanych przez Komitet Okręgowy pojechało do Wrocławia powalczyć o jak najwyższe lokaty.
Jak się później okazało – z wielkimi sukcesami !

Niepisaną tradycją etapu okręgowego jest już fakt wystawiania przez Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu najliczniejszej w województwie reprezentacji. W tym roku obok stałych zagadnień tematyki olimpiady takich jak bezpieczeństwo i obronność, znalazł się temat zmienny, który brzmi: Bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe. Polska niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ. Jest to temat, który sądząc po wynikach, bardzo się naszym uczniom spodobał.

Nasi uczniowie w tym roku nie dali żadnych szans konkurencji, zajmując pierwsze siedem miejsc z dziesięciu, które gwarantują możliwość wyjazdu na etap centralny Olimpiady w Warszawie, który odbędzie się w dniach 22-23 marca 2019.

Poszczególne lokaty naszych uczniów to:
I miejsce – Paweł Korbut z klasy 3D
II miejsce – Jakub Jessa z klasy 1C
III miejsce – Kinga Kochman z klasy 3B
IV miejsce – Nikodem Frączek z klasy 3B
V miejsce – Damian Jaśkiewicz z klasy 3E
VI miejsce – Maksymilian Stawiarski z klasy 1C
VII miejsce – Tomasz Zubrzycki z klasy 2C

Ogromne podziękowania należą się p. Tomaszowi Mańkowskiego, który jest Ojcem Sukcesu naszych Olimpijczyków i od początku trwania wszystkich edycji olimpiady przygotowuje i wspiera uczniów.

Naszym uczniom, zakwalifikowanym do kolejnego etapu w marcu, życzymy powodzenia i powtórzenia zeszłorocznego sukcesu naszego absolwenta, Kacpra Aftyki, który w poprzedniej edycji, na etapie centralnym, zajął II miejsce.

 

PART_1544521593508

PART_1544521615817

 

RODO