Herb szkoły

Podwójny sukces na OWoBiO

Za nami emocjonujący Finał VIII edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, który odbył się w Warszawie w dniach 15-16 marca 2024 r. W tym roku blok zmienny Olimpiady realizował się pod hasłem: „Unia Europejska w systemie bezpieczeństwa międzynarodowego”. 145 uczestników z całej Polski w pierwszej części etapu centralnego zmierzyło się z testem obejmującym zagadnienia związane z zakresem bezpieczeństwa państwa i utrzymania porządku publicznego. W drugiej części najlepsi z najlepszych po teście wzięli udział w quizie w formacie „Jeden z Dziesięciu”, ten najbardziej wyczekiwany moment finału, czyli quiz dla najlepszej 12-tki laureatów prowadzony był przez dr hab. Daniela Przastka – Dziekana Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW.
Z ogromną radością informujemy o wielkim sukcesie dwójki naszych Licealistów, Jan Małecki po zakwalifikowaniu się do quizu i zaciętej walce zdobył tytuł laureata 8 miejsca etapu centralnego, zaś Marcin Kowalczyk, który debiutował na olimpiadzie uzyskał tytuł finalisty etapu centralnego.

Chłopakom gratulujemy ogromnego zaangażowania i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły na wszystkich etapach olimpiady. Słowa uznania należą się panu Tomaszowi Mańkowskiemu, który był opiekunem merytorycznym naszych olimpijczyków.

RODO