Herb szkoły

20.03.2014 ? KIERUNEK DREZNO

drezno 058

termograf

Klasa I d  o profilu biologiczno-chemicznym obejrzała w Dreźnie  wystawę kontrowersyjnego doktora, patomorfologa Günthera von Hagensa ? ?Körperwelten? /Światy ciał/.

G. von Hagens  prezentuje  na całym świecie   wypreparowane przez siebie obiekty ludzkie-platynaty, wzbudzając  tyle samo fascynacji  co oburzenia.  Nie inaczej stało się w przypadku uczniów klasy Id, wśród których wielu nie kryło niechęci wobec preparowanych ludzkich zwłok, dla innych natomiast  została odkryta tajemnica  ludzkiego wnętrza. 

http://www.koerperwelten.com/de/dresden/home.html

Drugi punkt  programu wycieczki to   Drezdeńskie Muzeum Higieny, w którym oprócz obejrzenia  eksponatów  można było  aktywnie sprawdzić możliwości swojego ciała. Dużym powodzeniem cieszyło się urządzenie rejestrujące  poziom fali mózgowych oraz  termograf wykazujący ciepłotę ciała / zdjęcia z termografu od razu można było przesłać  do własnej   skrzynki mailowej, co też uczyniliśmy/.

Potem jeszcze spacer przez starówkę, wizyta w barokowym kościele ? Frauenkirche, Tarasy Brühla

i barokowa rezydencja Sasów-Zwinger. 

A słonko grzało, /22st.C/,  dzieci brodziły w Łebie, drezdeńczycy wylegiwali się na kocach nad brzegiem rzeki,    kwitły mirabelki i magnolie?

 Pozdrowienia z Drezna

 Uczniowie klasy I d, Anna Oleksyn  i  Aneta Błaszkiewicz

 

 drezno 069

drezno 056

drezno 041

hagens plakat