Herb szkoły

6 Wspaniałych – Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, etap okręgowy

Za nami etap okręgowy IV już edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, który odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Uniwersytetu Warszawskiego.
W piątek 6 grudnia 2019 r. – 17 uczniów naszej szkoły, zakwalifikowanych przez Komitet Okręgowy Olimpiady pojechało do Wrocławia, powalczyć o jak najwyższe lokaty.

Jak się później okazało – z niemałym sukcesem!

Niepisaną tradycją etapu okręgowego jest już fakt wystawiania przez Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu najliczniejszej w województwie reprezentacji. W tym roku obok stałych zagadnień tematyki olimpiady takich jak bezpieczeństwo i obronność, znalazł się temat zmienny, który brzmiał: Pozamilitarne aspekty bezpieczeństwa – wybrane problemy.

Wśród 10 laureatów etapu wojewódzkiego znalazła się aż 6 uczniów z naszego liceum. Miejsca te gwarantują możliwość wyjazdu na etap centralny olimpiady w Warszawie, który odbędzie się w dniach 20-21 marca 2020 r.

Poszczególne lokaty naszych uczniów to:

1 miejsce – Tomasz Zubrzycki z klasy 3C
2 miejsce – Jakub Jessa z klasy 2C
3 miejsce – Igor Radecki z klasy 1E
5 miejsce – Krzysztof Olenkiewicz z klasy 2B
6 miejsce – Mateusz Wojciechowski z klasy 1F
8 miejsce – Aleksandra Włoszczyk z klasy 3B

Ogromne podziękowania należą się p. Tomaszowi Mańkowskiemu, który jest Ojcem Sukcesu naszych Olimpijczyków i od początku trwania wszystkich edycji olimpiady, przygotowuje i wspiera uczniów.

Naszym uczniom zakwalifikowanym do kolejnego etapu w marcu, serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Warszawie.

 

owobio