Herb szkoły

Awans Śniadeckich do etapu centralnego Olimpiady

Siły Zbrojne w systemie bezpieczeństwa narodowego Rzeczypospolitej Polskiej – pod takim hasłem przebiega tegoroczna edycja Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

Celem Olimpiady jest: popularyzacja wiedzy na temat systemu obronności Rzeczypospolitej Polskiej, powinności obronnych władz samorządowych, instytucji i obywateli oraz powszechnej samoobrony i ochrony cywilnej, a więc wiedzy w zakresie bezpieczeństwa państwa i utrzymania porządku publicznego.

Olimpiada ta jest już stałym elementem w kalendarzu wydarzeń szkoły. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu są stałymi uczestnikami zmagań konkursowych począwszy od pierwszej edycji i rokrocznie odnoszą sukcesy na etapie centralnym.

Dlatego niezmiernie miło jest nam poinformować, że w tym roku 4 naszych Licealistów awansowało do etapu finałowego: Miłosz Ardeli z klasy 3A, Jakub Jessa z klasy 3C, Hugo Krasowski z klasy 3A oraz Igor Radecki z klasy 2E.

Sukces chłopaków to oczywiście ich ogromna wiedza z zakresu bezpieczeństwa narodowego, ale również NIEMAŁY sukces ma w tym również ich mentor, opiekun p. Tomasz Mańkowski, który co roku motywuje ich do udziału w olimpiadzie.

Gratulujemy i życzymy indeksów na wymarzone studia !!!