Herb szkoły

Cud betlejemskiej nocy

Jasełka są szkolnym wprowadzeniem w okres Świąt Bożego Narodzenia . Tegoroczna inscenizacja odbyła się w sali gimnastycznej tak by pomieścić liczne grono uczniów i nauczycieli, którzy w przepięknej świątecznej scenografii mogli wspólnie uczestniczyć w niezwykłym przedstawieniu o Bożym Narodzeniu. Uczniom w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną towarzyszyli zacni goście Pan Artur Bieliński Starosta Zgorzelecki, Pani Agnieszka Budych Dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Zgorzeleckiego, ksiądz Maciej Wesołowski proboszcz Parafii pw. Świętego Bonifacego w Zgorzelcu, Pani Agnieszka Szwabo Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Pani Dorota Tyniec inicjatorka akcji charytatywnych w naszym mieście.

Wielkoformatowe wydarzenie połączyło liczne grono artystów odgrywających role Świętej Rodziny, Heroda, Trzech Królów, dużą grupę aniołków i pastuszków. Wspaniałe kolędy, niezwykłe pastorałki, dekoracje a także stroje stworzyły magiczny nastrój do wspólnego kolędowania. W głównej roli cudownie odnalazła się Julia Rachańska, która w roli Maryi i pierwszej solistki wprowadziła nas w czas zadumy, wzruszeń i naprawdę wielkich emocji. Wspaniale towarzyszyły jej Milena Leśniewska, Magda Bartoniewicz, Aurelia Więckowska oraz Jagoda Szwabo. Dziewczyny nie tylko śpiewały ale również grały na instrumentach oraz recytowały. W roli prowadzących rewelacyjnie wystąpili Jagoda Szwabo i Tomasz Zalejski.

Uzupełnieniem wspólnego kolędowania były liczne podsumowania, podziękowania i życzenia. Starosta zgorzelecki złożył Janowi Małeckiemu gratulacje i wręczył Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone laureatom konkursu na kalendarz adwentowy i w konkursie świątecznym. Pani Dorota Tyniec podziękowała wszystkim darczyńcom za materialną i duchową pomoc Walczącej Ukrainie. Zakończeniem ostatniej wspólnej uroczystości było wystąpienie Pani Dyrektor Szkoły Doroty Chitruń, która podziękowała wszystkim zaangażowanym w tegoroczne najliczniejsze w historii szkoły jasełka, które w przepiękny sposób zobrazowały Narodziny Jezusa Chrystusa. Szczególne słowa uznania i piękne podziękowania skierowała do opiekunów występujących uczniów, którzy dzielnie czuwali nad całością czyli ks. Piotra Górki, ks. Pawła Sejdutko oraz Pani Magdaleny Siemaszko.

Jasełka w liceum – film

RODO