Herb szkoły

Dzień Edukacji Narodowej – święto nauki i szkoły

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z uczniami. Uroczystość ta głęboko zakorzeniła się w tradycji naszej szkoły jako szczególne święto wszystkich pracowników oświaty. 16 października odbyła się uroczysta akademia z okazji upamiętniania 250 rocznicy Powołania Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej w Polsce i w całej Europie władzy oświatowej.

Część artystyczną przygotowali uczniowie z klasy II E i IV D pod opieką wychowawców p. Barbary Pilczuk i p. Moniki Chmielewskiej. Licealiści swój program przygotowali w formie “Koncertu życzeń”, który dedykowany był wszystkim pracownikom naszego liceum. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie wyrazili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy swoich wychowawców, ich poświęcenie i troskę oraz złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Zgodnie z konwencją “koncertu”, serdeczne życzenia od uczniów przeplatały się z występami artystycznymi naszej zdolnej młodzieży.

W drugiej części apelu, zgormadzeni w auli szkolnej podziwiali talent aktorski uczniów, którzy w swoim skeczu kabaretowym “Rada Pedagogiczna” w zabawny sposób ukazali prawdziwe życie nauczyciela i sens wykonywania tego zawodu.

Ten koncert na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników uroczystości. Dowodem na to były gromkie brawa i uśmiechy zarówno na twarzach uczniów, jak i nauczycieli.

RODO