Herb szkoły

Finał Wojewódzki XLVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno–Krajoznawczego

Finał  Wojewódzki XLVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego odbył się w dniach 12-13.05.2018 roku w Lwówku Śląskim. W konkursie wzięła udział trzyosobowa  reprezentacja naszej szkoły, jako zwycięzcy eliminacji powiatowych. W ramach finału wojewódzkiego rozegrane zostały konkurencje zgodne z Regulaminem OMTTK PTTK. Pierwszego dnia odbyły się cztery konkurencje turniejowe:

  1. Test wiedzy, który obejmował pytania z krajoznawstwa, turystyki, topografii, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i udzielania pierwszej pomocy.
  2. Samarytanka: konkurencja obejmowała znajomość zastosowania zawartości apteczki zespołu oraz zadania praktyczne dotyczące udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku w domu, szkole, na szlaku.
  3. Turystyczne ABC: praktyczny sprawdzian umiejętności przydatnych turyście tj. rozpoznawanie roślin i zwierząt, rozpoznawanie zabytków i atrakcji turystycznych, wyznaczanie azymutu oraz ocenianie odległości w terenie, geocaching.
  4. Turystyczny rower: w ramach tej konkurencji uczestnicy musieli pokonać na rowerze tor przeszkód oraz wykazać się umiejętnością naprawy roweru.

Drugiego dnia uczestnicy mieli do wykonania jedno zadanie tj. turystyczny marsz na orientację. Konkurencja polegała na zespołowym przejściu wyznaczonej trasy, odnalezienie w określonej kolejności wszystkich punktów kontrolnych i uzyskanie potwierdzenia pobytu, wykonanie zadań dodatkowych i przybycie na metę w określonym czasie. Uczniowie z Liceum w klasyfikacji końcowej zajęli szóste miejsce w Województwie Dolnośląskim.

Szkołę reprezentowali uczniowie klas pierwszych: Kamila Kielar, Dawid Wolkiewicz i Szymon Krukowski.

 

DSCN2701

DSCN2702

DSCN2705

DSCN2706

DSCN2708

DSCN2712

DSCN2713

DSCN2716

DSCN2717