Herb szkoły

Gala Olimpijczyków 2018 podsumowaniem osiągnięć naukowych uczniów z Dolnego Śląska

18 czerwca 2018 r. Roman Kowalczyk Dolnośląski Kurator Oświaty wręczył dyplomy laureatom międzynarodowych, ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych oraz mistrzom Polski w różnych dyscyplinach sportowych w roku szkolnym 2017/18. Na uroczystość podsumowującą wybitne osiągnięcia uczniów z Dolnego Śląska zostało zaproszonych 140 laureatów olimpiad.

Z naszej szkoły uhonorowani dyplomem zostali: Damian Jaśkiewicz oraz absolwenci Kacper Aftyka i Karolina Taboła.

Roman Kowalczyk Dolnośląski Kurator Oświaty gratulując młodzieży osiągnięć, powiedział, że sukcesy świadczą nie tylko o ich ciężkiej i wytrwałej pracy, ale również o dużej dojrzałości i odpowiedzialności. Życzył laureatom, aby nauka była dla nich nie tylko formą spełniania ambicji, ale przede wszystkim życiową przygodą, dającą wiele zadowolenia i wyznaczającą cel. Wyraził nadzieję, że w przyszłości usłyszymy jeszcze o nich za sprawą wspaniałych osiągnięć naukowych.

Dolnośląski Kurator Oświaty uhonorował również nauczycieli i dyrektorów szkół. Podziękował im za zaangażowanie i wspaniałą pracę uwieńczoną sukcesami swoich uczniów, dostrzeganie i rozwijanie ich zainteresowań i talentów.

Tutaj szczególne podziękowania przypadły panu Tomaszowi Mańkowskiemu oraz pani dyrektor Dorocie Chitruń.

Zaproszeni na galę goście mieli przyjemność wysłuchać prezentacji oferty edukacyjnej wrocławskich wyższych uczelni: Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytety Wrocławskiego i Akademii Wychowania Fizycznego.

Uroczystość odbyła się w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej.

 

1

2

3

dsc7833-682x1024