Herb szkoły

III Powiatowy Konkurs Recytatorski – podsumowanie

W czwartek 10 marca w auli Liceum im. Braci Śniadeckich odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski Śniadeccy Literacko poświęcony twórczości poetyckiej Wisławy Szymborskiej. Mimo pandemii i związanego z nią wielokrotnego przekładania konkurs cieszył się zainteresowaniem szkół, co nas niezmiernie cieszy.  

Zaproszenie do grona jury przyjęły osoby cieszące się autorytetem w środowisku lokalnym, o  wielkiej wrażliwości na słowo mówione i pisane,  mające duże doświadczenie w różnych konkursach o charakterze artystycznym.

Panie – Beata Zygmuntowicz (przewodnicząca jury, MDK w Zgorzelcu), Maria Kret (Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu), Jolanta Długa (biblioteka LO im. Braci Śniadeckich) po długich naradach i podkreśleniu bardzo wysokiego poziomu, ustaliły następujące wyniki:

I miejsce:  Wojciech Florek „Obóz głodowy pod Jasłem”
II miejsce: Amelia Sobala „ Miłość szczęśliwa”
III miejsce: Kacper Łojas „ Mapa”

Wyróżnienia:
Dominika Jurczyńska “Życie na poczekaniu”, Alicja Sawicka “Przy winie”, Aleksandra Łabieniec “Seans”, Kamila Cepowska „Rozmowa z kamieniem”, Konrad Pająk “Buffo”.

Wielkie podziękowania należą się  licealnej grupie muzycznej w składzie: Sara Dymarska, Julia Rachańska, Nikola Tetke, Aleksandra Materak, Milena Leśniewska, Patrycja Szewczyk, Jakub Krzywonos i nasz dyrektor artystyczny – Michał Lisicki.  Grupa przygotowała krótki program artystyczny.  Usłyszeliśmy m.in. kompozycje Szopena ( Polonez a-dur op. 40 nr 1) i „Wolność” Marka Grechuty, która w kontekście toczącej się wojny za naszą wschodnią granicą wybrzmiała szczególnie. Dziękujemy także naszej Julii Słoneckiej, która jest miłośniczką fotografii i przygotowała relację z wydarzenia.

Gratulujemy jeszcze raz WSZYSTKIM uczestnikom, gdyż sam udział w tym konkursie jest już sukcesem. Jesteśmy przekonane, że każdy, mierząc się z tremą, stresem i publicznym wystąpieniem, jest małym lub dużym zwycięzcą.

Zespół polonistek LO im. Braci Śniadeckich

RODO