Herb szkoły

Iwan Steblewski z zaszczytnym tytułem “fizycznego taona”

Konkurs Lwiątko wzorowany jest na popularnym matematycznym Kangurze. Podobnie jak tam, w każdym z 30 zadań należy wybrać jedną z pięciu podsuniętych odpowiedzi. Jest na to 75 minut, zatem tempo pracy nieuchronnie prowadzi do przegrzania mózgowego procesora. Ale na tym między innymi ta zabawa polega.

Organizatorzy konkursu ustanowili honorowe tytuły:

  • „hiperon Ω” – dla osób, które otrzymały co najmniej 125 punktów,
  • „kaon” – dla osób, które otrzymały co najmniej 100 i mniej niż 125 punktów,
  • „taon” – dla osób, które otrzymały co najmniej 75 i mniej niż 100 punktów.

Nazwy te zostały zapożyczone od nazw cząstek elementarnych.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Iwan Steblewski z klasy IV B, tegoroczny maturzysta, został uhonorowany przez Organizatorów Konkursu tytułem “taona”. To kolejny już sukces Iwana, w tym roku szkolnym uzyskał on tytuł Finalisty w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym “inPUT” oraz wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie “Kangur Matematyczny”. Iwan podczas nauki w murach naszego Liceum, dał się poznać jako wiecznie uśmiechnięty chłopak o wielu talentach, niejednokrotnie mogliśmy go podziwiać na scenie śpiewającego, recytującego czy grającego na akordeonie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Składamy podziękowania p. Ewelinie Mielewczyk, odpowiedzialnej za koordynację konkursu, jak również merytoryczne przygotowanie wszystkich uczestników konkursu.