Herb szkoły

Jan Małecki z tytułem finalisty OWOBiO

Bezpieczeństwo wewnętrzne i bezpieczeństwo narodowe to wyzwania, które w drugiej dekadzie obecnego stulecia nabrały szczególnego znaczenia. Aby rozwiązywać problemy, należy je najpierw zdiagnozować i zrozumieć. Do tego jest jednak potrzebna rzetelna wiedza. By wyjść naprzeciw tym przemianom i zachęcić ludzi, zwłaszcza młodych, do zgłębienia wiedzy z zakresu problematyki bezpieczeństwa i obronności podjęta została inicjatywa organizowania konkursu wiedzy na ten temat, czyli Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

Za nami VII już edycja olimpiady, pragniemy z radością donieść, że uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich powrócił z olimpiady z tytułem finalisty. Jan Małecki z klasy 1B rywalizował z grupą 160 najlepszych uczniów z całej Polski wyłonionych z wcześniejszego etapu okręgowego.

W finale z najlepszymi rywalizowali Michał Lisicki z klasy 4B oraz Franciszek Kałas z klasy 3C. Niestety chłopakom zabrakło trochę szczęścia i musieli uznać wyższość swojego młodszego kolegi.

Janek dopiero rozpoczyna swoją przygodę z olimpiadami, wierzymy że jego wiedza z roku na rok będzie coraz większa, a to z pewnością przyniesie mu jeszcze niejeden sukces, czego życzymy mu już dziś.

Słowa uznania należą się p. Tomaszowi Mańkowskiemu, który już od wielu lat jest opiekunem merytorycznym naszych olimpijczyków. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zachęcamy naszych Licealistów do spróbowania swoich sił w OWOBIO już za rok!

RODO