Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home2/loo/domains/lo.zgorzelec.org/public_html/wp-content/plugins/stratum/includes/scripts-manager.php on line 133
Herb szkoły

Wycieczka do Wrocławia klasy 1E

W dniach 15-16 grudnia uczniowie klasy 1E udali się na wycieczkę do historycznej stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia.
Pierwszego dnia, zaraz po przyjeździe, mieliśmy okazję zwiedzić Centrum Historii Zajezdnia. Muzeum zostało otwarte w 2016 roku. Zajmuje się ono historią Dolnego Śląska, a zwłaszcza dziejami Wrocławia po 1945 roku. Na wystawie mogliśmy zobaczyć ponad 500 oryginalnych eksponatów, a także reprodukcje dokumentów i fotografii.

Po zwiedzaniu muzeum, udaliśmy się do parku trampolin Jump World . Na zakończenie pierwszego dnia, klasa wyruszyła na krótkie zwiedzanie Ostrowa Tumskiego, gdzie poznawaliśmy różne legendy związane z tym miejscem. Następnie wybraliśmy się na Rynek Starego Miasta, gdzie czekała nas główna atrakcja wycieczki – przepiękny Jarmark Bożonarodzeniowy.

Kolejnego dnia tuż po śniadaniu wyruszyliśmy do Ogrodu Zoologicznego, który posiada największa ilość zwierząt oraz gatunków w Polsce. Podczas pobytu w zoo uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych o tematyce zwierząt morskich.

Naszymi opiekunkami były wychowawczyni 1E, Pani Barbara Pilczuk oraz Pani Beata Łężny. Bardzo dziękujemy za opiekę i miłe towarzystwo.:)

Autor: Laura Szatkowska