Herb szkoły

Know America

Know America

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do uczestnictwa w XI edycji konkursu internetowego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych “Poznawaj Amerykę”/Know America 2014 organizowanego corocznie przez Fundację Wspomagania Wsi. Do wygrania atrakcyjne nagrody: wyjazd do USA, indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW, staż w American Chamber of Commerce w Warszawie.

Zwycięzcom poprzednich edycji konkursu ambasada Stanów Zjednoczonych oferowała udział w programie Benjamin Franklin Summer Institute w USA. Jeśli czas pozwala co roku młodzież spotyka się z amerykańskim ambasadorem w jego rezydencji.

Konkurs “Know America” sprawdza wiedzę uczestników na temat historii, geografii, literatury, sztuki kultury popularnej Stanów Zjednoczonych, jak również na temat problemów społecznych, etnicznych i religijnych. W roku szkolnym 2012/2013 do udziału w konkursie zarejestrowało się ponad 1200 uczniów szkół średnich., a udział wzięło ponad 730 uczniów.

Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym uczniowie, po zarejestrowaniu się na stronie konkursu, odpowiadają “on-line” na 40 pytań w języku polskim i 40 pytań po angielsku. Pytania mają formę testu wielokrotnego wyboru, obejmującego takie dziedziny jak kultura, popkultura, historia, amerykański system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia, “słynne cytaty”, sport.

Sześćdziesięciu uczestników pierwszego etapu, którzy uzyskają najwięcej punktów, zakwalifikuje się do drugiego etapu, który będzie polegał na napisaniu eseju (po polsku), na jeden z 15 tematów. Piętnastu autorów najlepszych esejów przejdzie do trzeciego etapu. Odbędzie się on w Collegium Civitas w Warszawie i będzie składał się z części pisemnej (testu) i części ustnej w języku angielskim.

Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać na stronie internetowej konkursu: www.know-america.org

Zapraszamy do strony konkursu także na Facebooku:

https://www.facebook.com/KnowAmerica?fref=ts

Rejestracja uczestników potrwa do 8 listopada 2013 roku.

Zachęcamy młodzież do udziału w tym wyjątkowym konkursie!