Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home2/loo/domains/lo.zgorzelec.org/public_html/wp-content/plugins/stratum/includes/scripts-manager.php on line 133
Herb szkoły

Kolejna olimpiada i kolejny sukces

Jeszcze nie opadły emocje po wielkim sukcesie Jana Małeckiego i zdobyciu przez niego tytułu finalisty…a tu kolejna niespodzianka i kolejny sukces Janka. Tym razem w ręce naszego zdolnego licealisty trafił tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Historycznej to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów dla młodzieży i miłośników historii ze szkół ponadpodstawowych. Dobre przygotowanie do Olimpiady Historycznej wymaga zapamiętania dużej ilości faktów i dat, ale nie tylko. To przede wszystkim dogłębne zrozumienie procesów historycznych i ich wzajemnych związków oraz umiejętność pisania długich wypracowań.

We wspaniałej historycznej scenerii zamku krzyżackiego w Golubiu – Dobrzyniu koło Torunia odbył się centralny etap Olimpiady Wiedzy Historycznej przygotowany przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Oświatowe COPTIOSH w Białymstoku. Wśród ponad 100 uczestników przystępujących do konkursu znaleźli się przede wszystkim pasjonaci historii, którzy mogli wykazać się nie tylko swoją wiedzą, ale i umiejętnościami w zakresie konstruowania pracy badawczej.

Wierzymy, że droga do sukcesu, którą rozpoczął Janek będzie drogą pełną sukcesów, a jednocześnie przepustką do wymarzonych studiów i motywacją do jeszcze bardziej wytężonej pracy

Naszemu finaliście w pełnym wyzwań zmaganiach historycznych towarzyszył jak zwykle, zawsze pełen optymizmu, życzliwości i wsparcie psychicznego p. Tomasz Mańkowski.

RODO