Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home2/loo/domains/lo.zgorzelec.org/public_html/wp-content/plugins/stratum/includes/scripts-manager.php on line 133
Herb szkoły

Konkurs – Ogólnopolski Projekt ZUS oraz …

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu brali udział w Ogólnopolskim Projekcie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej ?Lekcje z ZUS?. Celem projektu była potrzeba budowy świadomości młodego pokolenia Polaków w aspekcie ubezpieczeń społecznych.
Zajęcia dla młodzieży prowadził dyrektor ZUS z Lubania Pan Waldemar Pakuła, który jednocześnie wraz z opiekunem uczniów Panią Magdaleną Siemaszko przygotowywał młodzież do 3-etapowego Ogólnopolskiego Konkursu pt. ?Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych?. Etap szkolny odbył się 17.11.2014 r. wzięło w nim udział 10 uczniów, z których najlepsi byli: Ernest Krzyszkowski kl. III E, Julia Karska kl. I D i Sandra Andryjiszyn kl. II E. Łącznie na typ etapie konkursu udział wzięło 11 tysięcy uczniów z 328 szkół w całej Polsce. Uczniowie LO po podliczeniu indywidualnych punktów, nie tylko byli najlepsi w naszej szkole a także w województwie dolnośląskim osiągając wynik 264 pkt. W poniedziałek 16.03.2015 r. we Wrocławiu odbył się II etap wojewódzki konkursu, gdzie drużyna Śniadów zdobyła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

5

4

3

2

1