Herb szkoły

Laureaci XV Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego

“Dar na stulecie” – pod takim hasłem odbyła się XV edycja Konkursu Papieskiego zorganizowanego przez Instytut Tertio Millennio. Celem tegorocznej inicjatywy było upamiętnienie 100. urodzin Jana Pawła II oraz rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża wśród młodzieży. Konkurs Papieski jest jednym z największych konkursów dotyczących wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Do tej pory uczestniczyło w nim ponad 25 tys. osób. Jest on jedynym w swoim rodzaju Konkursem, który kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem papieża Polaka. Jest zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Jana Pawła II oraz pogłębianiem wiedzy z zakresu katolickiej nauki społecznej.

Konkurs składał się z czterech etapów. Do pierwszego, uczniowie przystąpili  w szkole rozwiązując quizu online. Ci, którzy udzielili ponad połowę poprawnych odpowiedzi zostali zakwalifikowani do II etapu. Kolejnym krokiem było rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru. Następnie 1 kwietnia wszyscy uczestnicy rozwiązali test w tym samym czasie, 20 osób z najwyższą liczbą punktów przeszło do III etapu. W okręgu dolnosląsko–opolskim aż 10 uczniów było z naszej szkoły : Marika Frońska z klasy 3F, Michał Drzewiecki z klasy 1B, Rafał Kruszyna z klasy 2A, Oliwia Siwiela z klasy 3D, Oktawia Ludkiewicz z klasy 2B, Martyna Stangret z klasy 1D, Weronika Dobrychłop z klasy 1D, Daria Rutkowska z klasy 1B, Wiktoria Świstara z klasy 2D oraz Emilia Konieczna z klasy 2A. W jego trakcie uczestnicy musieli napisać esej na jeden wybrany przez siebie, spośród kilku, temat.

Autorzy najlepszych prac w każdym regionie zostali zaproszeni do finału, podczas którego mieli bronić swoich prac przed specjalną komisją. Autorami najlepszych prac okazali się : Michał, Oktawia, Rafał i Wiktoria. Na podium stanęła Oktawia Ludkiewicz zostając laureatką – III miejsca, Michał Drzewiecki – IV miejsce natomiast wyróżnienie otrzymali Rafał Kruszyna i Wiktoria Świstara.

Mentorem i jednocześnie opiekunem naszych Laureatów była p. Katarzyna Przytulska.

 

DSC_1127

DSC_1169

DSC_1174

DSC_1212

DSC_1220

 

RODO