Herb szkoły

Laury poetyckie rozdane

9 listopada w Miejskim Domu Kultury odbyły się  X Zaduszki Poetyckie, organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zgorzelcu. W tym roku poświęcone były pamięci Wisławy Szymborskiej  ( 1923-2012 ) ? wielkiej poetki polskiej, nagrodzonej za swoją twórczość w 1996 roku Literacką Nagrodą Nobla.

Gościem wieczoru była Pani Anna Lutosławska ? Jaworska , krakowska aktorka   i reżyserka teatralna, ale także pisarka i malarka. Pani A. Lutosławska ? Jaworska to przyjaciółka W. Szymborskiej, o której opowiadała ciepło  i serdecznie, podkreślając przede wszystkim ogromne poczucie humoru Wisełki ( tak zwracali się do wielkiej poetki przyjaciele).  Następnie odczytała wybrane przez siebie wiersze, akcentując  wyjątkowość treści każdego z tych małych arcydzieł sztuki poetyckiej.

W drugiej części spotkania Dyrektor MB, Pani D. Korejke ogłosiła wynik  IX już konkursu poetyckiego o ?Laur Poetycki?. Wzięło  w nim w tym roku udział, jak podkreśliła Pani Dyrektor, szczególnie wielu młodych poetów, a inspiracją do napisania własnego wiersza były słowa W. Szymborskiej  ze znanego utworu Nic dwa razy się nie zdarza.  Nasze liceum było godnie reprezentowane przez silną grupę młodych twórców,  o czym świadczą osiągnięte przez nich sukcesy.

Wyniki konkursu były następujące :

Złoty Laur Poetycki zdobyła   Ines NIEDBAŁKA , młoda poetka   z ZSP im. E. Plater  w Zgorzelcu, ale już pozostałe miejsca należały do młodych twórców z naszego liceum :

Srebrny Laur Poetycki przypadł w udziale  Aleksandrze  CZUCHAJ ( II B).

Brązowy Laur Poetycki wywalczyła  Paulina RADAWIEC ( III F)

Naszym uczniom przypadły w udziale także wyróżnienia :

I Wyróżnienie  – Nikola MYSZKIEWICZ  (II C)

II Wyróżnienie –  Patrycja PLUSKOTA  ( I C ), Kazimierz PRZYBYSZ (III C ), oraz Aleksandra PAWLUK (II B)

Laureaci otrzymali cenne nagrody książkowe, drobne upominki i mieli możliwość zaprezentowania swojego utworu publicznie, za co otrzymali  od zgromadzonej publiczności zasłużone  brawa. Pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy uczestnictwa.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!