Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home2/loo/domains/lo.zgorzelec.org/public_html/wp-content/plugins/stratum/includes/scripts-manager.php on line 133
Herb szkoły

Listopadowe wspomnienia

Listopad będąc miesiącem pamięci i refleksji nad ulotnością naszego życia rozpoczyna się Dniem Wszystkich Świętych, a zaraz potem Dniem Zadusznym kiedy to w gronie rodzinnym udajemy się na nostalgiczny spacer na cmentarze gdzie zapalamy symboliczne znicze, składamy kwiaty na grobach bliskich nam osób, które odeszły już z tego świata.

Charakterystyczny zapach dymu z odpalanych zapałek i kolorowe światełka zniczy pozostawionych na grobach naszych zmarłych to coroczny symbol naszej pamięci, miłości, sympatii, przyjaźni a jednocześnie czas zadumy i refleksji nad mijającym życiem. 

Pamiętajmy jednak, że tegoroczne uroczystości powinny być ograniczone do minimum i rozciągnięte w czasie tak aby swobodnie z zachowaniem dystansu społecznego i rygoru sanitarnego można było celebrować wspomnienia osób, które były i są nieodłączną częścią naszego istnienia.