Herb szkoły

Mikołajki w Muzeum Przyrodniczym w Görlitz

Mikołajkowa wizyta klasy 1D w Muzeum Przyrodniczym w Görlitz, to niesamowita lekcja związana z obserwacją świata roślin i zwierząt. Uczniowie poza stałymi zbiorami muzealnymi mieli okazję  zobaczyć główny  punkt programu, jakim była wystawa prezentująca ponad 100 czaszek kręgowców, od najmniejszej – badylarki  (najmniejszy gryzoń z rodziny myszowatych)  po olbrzymią czaszkę tyranozaura właściwie jej odlew, oryginał  Tyrannosaurus rex  T r i s t a n, znajduje się w Muzeum Przyrodniczym w Berlinie. Uczniowie mogli porównać czaszki drapieżników i ich przystosowanie do zdobywania pokarmów z  budową czaszek kręgowców roślinożernych np.  wieloryba czy flaminga.

Na wystawie można również zobaczyć film przedstawiający preparowanie eksponatów w  laboratorium muzealnym.

Wśród eksponatów nie doszukaliśmy się  jednak  czaszki  najważniejszego tego dnia kręgowca –  Mikołaja, co oznacza, że Mikołaj ciągle  żyje i trzeba w  niego wierzyć !

Wystawa potrwa do kwietnia 2019 r.

Po zwiedzeniu wystawy mieliśmy możliwość obejrzenia wszystkich  wystaw muzealnych – wiwarium, działu geologii, ornitologii, zwierząt zagrożonych i fotografii świata podwodnego.

Polecamy !

Ciekawą lekcję przyrodniczą zorganizowały:  p. Aneta Błaszkiewicz i p. Irena Szeliga.

 

1

3

5

6

7

IMAG4022

IMAG4025

IMAG4028

IMAG4036

IMAG4037

 

RODO