Herb szkoły

Mistrz i Małgorzata

Obraz 148

25 X 2013 roku uczniowie naszego liceum wraz z opiekunami : panią Katarzyną Przytulską, panią Anną Oleksyn oraz panią Ireną Szeligą, wybrali się na spektakl teatralny “Mistrz i Małgorzata”, oparty na powieści Michaiła Bułhakowa o tym samym tytule, wystawiany w świeżo odnowionym Wrocławskim Teatrze Muzycznym “Capitol”.

Obraz 131

Około godziny 19 rozpoczęło się to trwające niemal 200 minut fascynujące widowisko ,łączące w sobie filozoficzne rozważania na temat sensu ludzkiego istnienia, z pięknymi układami choreograficznymi nadającymi, arcydziełu literatury jakim jest “Mistrz i Małgorzata” jeszcze głębszy wyraz artystyczny. Aktorzy dali mistrzowski popis swoich umiejętności dramatycznych, a także wokalnych i tanecznych.

Spektakl wyreżyserował Wojciech Kościelniak, o oprawę muzyczną zadbał Piotr Dziubek. W rolę tytułowego Mistrza wcielił się Rafał Dziwisz, gościnnie występujący na deskach Capitolu. Dwie aktorki – Justyna Antoniak i Magdalena Wojnarowska grały Małgorzatę w poszczególnych scenach.

Obraz 165

W. Kościelniak zabrał nas do magicznego świata stalinowskiej Rosji, w której głównym zajęciem mieszkańców było donoszenie na swoich bliźnich o ich przewinieniach. Spektakl to wielobarwny miraż, pełnych dynamiki, obrazów, jednak przede wszystkim jest to opowieść o moralności i o miłości tak wielkiej ,że rozprasza mrok. Byliśmy zachwyceni całym widowiskiem, które na pewno na długo zostanie nam w pamięci.

obraz57

-Paulina Kozioł