Herb szkoły

Młodzi mają głos

W związku z planami utworzenia w Zgorzelcu miejsca, które pełniłoby rolę międzypokoleniowego centrum społeczno-kulturowego, młodzież z różnych szkół wzięła udział w konsultacjach społecznych. Dnia 19 października 2023 r. czterech uczniów naszego Liceum: Antonina Sieradzka, Marcin Brodniak, Szymon Taboła i Oliwer Brzeski miało szansę przedstawić swoje pomysły zmian, które można wprowadzić w mieście, aby było ono miejscem przyjaźniejszym do życia. Warsztaty prowadzone były przez Organizację Dom Pokoju, z inicjatywy Burmistrza Miasta Zgorzelec na Arenie PGE.

Uczestnicy spotkania przedstawili swoje potrzeby i uwagi dotyczące miasta oraz oczekiwania i pomysły na temat planowanego centrum, które będzie miejscem spotkań młodzieży. Każdy mógł również przedstawić swój projekt rzeczonego miejsca. Warsztaty były bardzo owocne i wynikło z nich wiele ciekawych pomysłów, a jako że były prowadzone w losowych grupach, to uczniowie naszego Liceum mieli szansę zintegrować się z przedstawicielami innych szkół.

Mamy nadzieję, że inicjatywa się powiedzie i zgorzelecka młodzież będzie miała miejsce, w którym będzie mogła się wspólnie spotykać i rozwijać. Podczas spotkania wspomniano o tym, że planowane jest już następne spotkanie w tym temacie, ponieważ władze miasta jak najlepiej chcą poznać wizję młodych obywateli Zgorzelca odnośnie inicjatywy skierowanej właśnie do nich. Trzymamy kciuki za owocne efekty warsztatów.

RODO