Herb szkoły

Na królewskim szlaku

Uczniowie klasy II A naszego liceum, podczas 4 dniowej wycieczki zawitali do miasta polskich królów, a mianowicie do Krakowa. Zaraz po przyjeździe młodzież wyruszyła w stronę Kazimierza, gdzie każdy podziwiał min. słynną Starą Synagogę czy żydowskie osiedla i cmentarze. Uraczeni zostali opowieścią o pochodzącej z Krakowa Helenie Rubinstein – jednej z najbogatszych kobiet w historii, która stworzyła imperium kosmetyczne.

Następnego dnia uczniowie udali się w stronę Rynku. Tam podziwiali Sukiennice krakowskie oraz zwiedzali Rynek Podziemny, gdzie zapoznali się z życiem mieszkańców Krakowa. Na liście najwspanialszych zabytków królewskiego miasta nie mogło zabraknąć również Bazyliki Mariackiej, z wieży której rozbrzmiewa hejnał. Zahaczając o Uniwersytet Jagielloński uczniowie udali się na Wawel. Tam mieli możliwość zobaczyć Dzwon Zygmunta czy groby Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza i Władysława Łokietka oraz innych zasłużonych dla Polski osób.

Kopalnia soli w Wieliczce była kolejnym celem naszych licealistów. Wkraczając w czeluści podziemi czekał ich spacer przez komnaty i korytarze, pełne niespodzianek, ciekawostek i atrakcji. Trasa turystyczna, z którą przyszło się im zmierzyć zbliżyła ich do jądra Ziemi o 135 metrów.

Ostatniego dnia uczniowie klasy II A, pełni nowo zdobytej wiedzy, żegnają się z historyczną stolicą Polski z nadzieją, że jeszcze odwiedzą to fantastyczne miejsce.

Za zorganizowanie tej ciekawej i pełnej wrażeń wycieczki oraz za opiekę nad naszą klasą, co z pewnością nie było proste, dziękujemy naszemu wychowawcy Panu Tomaszowi Mańkowskiemu oraz panu Pawłowi Pilczukowi. Z całego serca dziękujemy !!!

klasa II A

RODO