Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home2/loo/domains/lo.zgorzelec.org/public_html/wp-content/plugins/stratum/includes/scripts-manager.php on line 133
Herb szkoły

Nikos Rusketos z wizytą w naszym Liceum

30 maja br. w naszej szkole gościł Nikos Rusketos – polski wokalista i muzyk pochodzenia greckiego, lider greckiej grupy muzycznej Orfeusz. Radny miasta Zgorzelec oraz przewodniczący Stowarzyszenia Greków w Polsce „DELTA”.

Nikos  Rusketos od dziecka promuje w Polsce jak najlepiej swoją drugą ojczyznę Grecję, pomimo że widział ją po raz pierwszy w wieku 21 lat. Niewątpliwie ma poczucie spełniania misji, przez szacunek do swoich rodziców i historii wielkiego narodu greckiego. Nie zatracił swojej tożsamości narodowej. Jest niewątpliwie Ambasadorem Grecji w Polsce.

Podczas spotkania opowiadając historię swojej rodziny przybliżył uczniom historię rodzin greckich, które osiedliły się w Zgorzelcu. 

Spotkanie przebiegało w ciepłej i serdecznej atmosferze i zapewne zachęciło uczniów do zgłębienia zagadnień z historii zamieszkiwanego przez nich  miasta. 

RODO