Herb szkoły

Nowości w Akademii Cisco

Nasza Akademia CISCO istnieje już 5 lat. W ubiegłym roku szkolnym w kursach uczestniczyło około 60 uczniów z naszego liceum, a w Polsce w kursach programu Cisco Networking Academy wzięło udział ponad 21 tysięcy uczniów i studentów, co oznacza wzrost o prawie 7% w stosunku do ubiegłego roku i plasuje Polskę na dziewiątej pozycji na świecie pod względem liczby słuchaczy programu.

Od niedawna udostępniona jest polska wersja nowego kursu ?Wprowadzenie do Internetu Rzeczy?. Zachęcam was do korzystania z tego 20-godzinnego kursu wprowadzającego do koncepcji Internetu Rzeczy ? jednej z najszybciej rozwijających się trendów w branży IT. Kurs jest dostępny w opcji samodzielnej nauki ? zatem słuchacze mogą kształcić się we własnym tempie.
Nowy rok szkolny przyniósł też całkowicie nowy kurs na platformie NetSpace: PROGRAMMING ESSENTIALS: C++. Jest to nowy kierunek dla programu Cisco Networking Academy. Obecnie jest on dostępny w języku angielskim.

Program edukacyjno-stypendialny Cisco Cybersecurity Scholarship

Świetna wiadomość dla słuchaczy zainteresowanych tematami cybersecurity – każdy absolwent kursu CCNA1+CCNA2, który ukończył 18 lat i komunikuje się w jęz angielskim może aplikować do programu stypendialnego Global Cybersecurity Scholarship. Szczegóły programu i link do aplikacji: https://mkto.cisco.com/Security-Scholarship.html

Inkubator Inżyniera Cisco

Tylko do 5 pażdziernika 2016 trwa rekrutacja do czwartej edycji programu rozwojowego Cisco Engineer Incubator Program adresowanego do studentów kierunków informatycznych z ostatnich lat studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich. Osoby, które zakwalifikują się do sześcomiesięcznego programu biorą udział w szkoleniach i warsztatach organizowanych przez inżynierów Cisco z krakowskiego oddziału Cisco Global Support Center , bezpłatnych kursach z poziomu CCNP, bootcampach, konsultacjach z ekspertami Cisco, warsztatach przygotowujących do rozpoczęcia pracy w firmie IT. Najlepszym absolwentom programu Inkubatora oferujemy zatrudnienie w zespołach inżynierskich Cisco w Krakowie.
Zapraszamy: http://www.cisco.com/c/m/en_emear/incubatorprogram/index.html

W czerwcu 2016 Program Cisco NetAcad został także wyróżniony przez redakcję Bloomberg Businessweek nagrodą LUMINATUS w kategorii najbardziej innowacyjny programu realizowany w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Social Responsibility)

Z początkiem nowego roku zapraszam wszystkich uczniów Liceum i Gimnazjum do uczestnictwa w kursach i zachęcam do kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań lub niejasności.