Herb szkoły

Nowy wymiar zdrowia, czyli spotkanie z dr Joanna Podgórską

W dniu 14.09.2022r. nasza szkoła miała zaszczyt gościć w swoich progach niesamowitą osobę. Mowa o dr Joannie Podgórskiej, absolwentce Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich, uczęszczającej lata temu na profil biologiczno-chemiczny.

Pani Podgórska jest doktorem nauk biologicznych w dyscyplinie biochemia ze specjalnością neurochemia. Jest absolwentką studiów podyplomowych na kierunku Psychosomatyka i Somatopsychologia, na kierunku Prowadzenie i Monitorowanie Badań Klinicznych oraz na kierunku Żywienie i Wspomaganie Dietetyczne w Sporcie. Jest autorką publikacji naukowych z własnych działań badawczych dotyczących neurobiologii, biochemii chorób neurodegeneracyjnych, stresu oksydacyjnego i niepłodności. Jest również autorką artykułów w czasopismach naukowych, dietetycznych i blogach popularyzujących biologię molekularną, biotechnologię i dietetykę. Wykłada na Uniwersytecie SWPS, jest szkoleniowcem, mentorką i edukatorką. Jest twórczynią składów suplementów diety oraz członkinią Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego. Posiada własny podcast “Podgórska ogólnie”.

Asia Podgórska jest wspaniałą osobą. Od dziecka zainteresowana nauką, uwielbia naturę i aktywność fizyczną. Nie wyobraża sobie życia bez książek, muzyki i pogłębiania wiedzy. Zgłębia zagadnienia związane z psychosomatyką, medytacją, technikami mindfulness i ich wpływem na funkcjonowanie mózgu.

Wszystko to sprawiło, że jej spotkanie z uczniami i nauczycielami w starej szkole było niezapomniane. Zainteresowanie uczestników było ogromne, wykład przybrał formę odpowiedzi na pytania zaciekawionych słuchaczy. Poruszone zostały zatem tematu technik mindfulness i ich wpływu na życie codzienne, snu; jego wagi oraz wpływu na mózg i funkcjonowanie za dnia, czynników wywołujących chorobę Alzheimera oraz jak jej uniknąć, diety najodpowiedniejszej dla mózgu i nie tylko. Dr Podgórska napełniła wszystkich wiedzą oraz motywacją do działania. Za przyjęcie naszego zaproszenia i odwiedziny dawnego liceum w celu zainspirowania uczniów i nauczycieli serdecznie dziękujemy!

RODO