Herb szkoły

Pierwszoklasiści po ślubowaniu

Najważniejszą uroczystością w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich każdego roku jest uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych i włączenie ich w grono społeczności uczniowskiej. Tradycyjnym uzupełnieniem tego wydarzenia jest również Święto Patronów naszej szkoły, czyli Jana i Jędrzeja Śniadeckich, a w tym roku do uroczystości dołączono oddanie w użytkowanie wielofunkcyjnego boiska jako efekt zrealizowanego projektu Budżet Uczniowski.

Tak istotne wydarzenie uświetnili swoją obecnością honorowi goście Pani Urszula Ciupak – Starosta Powiatu Zgorzeleckiego, Pan Mariusz Wieczorek Wicestarosta  Powiatu Zgorzeleckiego, Pani Bogusława Witkowska Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Pani Agnieszka Skonieczka Dyrektor Wydziału Inwestycji i Drogownictwa, Pani Sylwia Hećman przewodnicząca Rady Rodziców, ksiądz Maciej Wesołowski. Byli obecni także dyrektorzy szkół średnich , liczne grono rodziców oraz przyjaciele szkoły wśród których znaleźli się inwestorzy i wykonawcy zadań projektowych.

Wszyscy goście wygłosili okolicznościowe przemówienia, w których nie brakowało sympatycznych słów wsparcia dla Pierwszoklasistów oraz pochwał za zaangażowanie w pierwszą edycję projektu Starosty Zgorzeleckiego pt; Budżet Uczniowski, gdzie uczniowie mieli możliwość współdecydowania o kierunku rozwoju szkoły.

Kolejnym punktem było przedstawienie rysu historycznego naszej szkoły i przypomnienie sylwetek i dokonań Patronów. Następnie odbyło się ślubowanie przewodniczących klas pierwszych na Sztandar Szkoły oraz przyrzeczenie wszystkich Pierwszoklasistów zgodnie z ceremoniałem szkoły.

Po przyrzeczeniu przemówił Damian Jaśkiewicz – Stypendysta Prezesa Rady Ministrów, który powitał pełnoprawnych już Licealistów i przekazał cenne wskazówki i rady na przyszłe mądre funkcjonowanie w szkole. W podobnym tonie brzmiały słowa Aleksandry Michalik Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, która ze wzruszeniem opowiedziała o swoich początkach w szkole i poradziła aby nowe pokolenia uczniów pozostawiły po sobie ślad w długiej i dumnej historii szkoły.

W imieniu tegorocznych Pierwszaków Kornelia Polis uczennica klasy 1C zapewniła, że wszyscy Pierwszoklasiści dołożą wszelkich starań by stać się chlubą naszej szkoły.

Bardzo ważnym fragmentem akademii było uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły, który do tej pory należał do uczniów klasy 3E, w którego składzie byli: Michał Piasecki, Marta Kolasińska, Oliwia Frankiewicz, Natalia Rutkowska, Alicja Grzęda oraz Jędrzej Usik. Ich następcami zostali uczniowie z klasy 2D: Mikołaj Nalewaj, Żaneta Zdanowska i Alicja Gieracka. Warto w tym miejscu przypomnieć, że zaszczyt reprezentowania najważniejszych symboli szkoły otrzymuje klasa z najwyższą średnią, a wskazani uczniowie zostali obdarzeni zaufaniem, że będą z dumą i godnością wypełniać swoje obowiązki.

Na koniec został przedstawiony program artystyczny w wykonaniu klasy 3E, po którym goście zostali zaproszeni na oficjalne otwarcie wielofunkcyjnego boiska gdzie został rozegrany inauguracyjny mecz o puchar dyrektora szkoły. Apel wspaniale prowadzili Olimpia Pozauć i Filip Nuzban.

Pierwszoklasistom życzymy niezmiennie powodzenia !!!

 

DSC_0027

DSC_0058

_DSC8742

_DSC8780

_DSC8751

_DSC8787

 

_DSC8793

_DSC8814

DSC_0157

DSC_0161

_DSC8828

_DSC8877

_DSC8891

DSC_0213

_DSC8924

DSC_0249

DSC_0285

DSC_0301

 

RODO