Herb szkoły

…po spotkaniu autorskim

Zgodnie z zapowiedzią umieszczoną na stronie szkoły, 25.11.2021 r. o 18.00 w MDK w Zgorzelcu odbyło się spotkanie autorskie z pisarką, Anną Purowską, której książka “Kiedy spada gwiazda” ukazała się tej jesieni w księgarniach.

Cóż w tym niezwykłego? – ktoś zapyta. Tylu pisarzy/pisarek obecnie publikuje, więc jeden/jedna w tę, jeden/jedna w tamtą – jakie to ma znaczenie? No, właśnie, że ma. Otóż Anna Purowska nie jest jakąś tam pisarką. Jest pisarką, która w 2005 zdała egzamin maturalny w LO im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu. W swym dorosłym już życiu skończyła m.in. kurs kreatywnego pisania, który przygotował ją warsztatowo do pisania. Do tego dołączył jej talent i oto mamy NASZĄ ogólniakową pisarkę. A ponieważ jest to osoba młoda, więc niewątpliwie jeszcze wielu jej utworów się doczekamy. Co ważne, pani Anna podkreślała, jak istotne w kształtowaniu wrażliwości i umiejętności pisania jest czytanie książek.

Z pewnością nie trzeba do tego przekonywać licznej grupy uczniów z klas: 1C, 2C, 3F, 3G i 3H, którzy w SWOIM WOLNYM CZASIE przyszli do MDK-u na spotkanie z pisarką. Grupę tę zmobilizowała i jej towarzyszyła pani Beata Stypczyńska, notabene, wychowawczyni i polonistka Anny Purowskiej:) Nic dodać, nic ująć.

Jolanta Długa,
nauczyciel języka polskiego, bibliotekarz

zdjęcie – źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu