Herb szkoły

Podsumowanie Mistrzostw Polski Szkół Średnich w Programowaniu Zespołowym

Mistrzostwa to turniej dla najlepszych Polskich programistów ze szkół w średnich. W tym roku uczestniczyło w nich 56 drużyn z 35 najlepszych szkół w Polsce, w tym gronie, drużyna reprezentująca nasze liceum.

Turniej ma na celu integrację środowiska akademickiego i szkół średnich oraz  przygotowanie uczniów do przyszłych startów w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym.

Impreza ta odbywa się równolegle do Olimpiady Informatycznej, a dodatkową trudnością jest praca w zespole. Drużyny mają do dyspozycji 1 komputer i muszą umiejętnie dzielić się tymi zasobami. Uczniowie w ciągu 5 godzin rywalizacji mają do wykonania 15 zadań.

Naszą drużynę reprezentowali Ola Bohonos, Nina Bartl oraz Szymon Skwarczewski. Była to jedyna drużyna z przewagą pierwiastka żeńskiego.

Niestety, mimo że drużyna walczyła ambitnie, nie udało się jej powalczyć o najwyższe lokaty. Biorąc pod uwagę, że jest to nasz pierwszy start w tych prestiżowych zawodach, sam udział w turnieju w gronie najlepszych drużyn był dla nas sporym osiągnięciem. Przyjechaliśmy po naukę i w przyszłym roku, jak deklarują uczniowie, będziemy walczyć o wyższe pozycje.

Jesteśmy zadowoleni z udziału w zawodach, były one bardzo emocjonujące, wiele nas nauczyły, a organizacja robiła duże wrażenie. Cala relacja dostępna na kanale youtube: https://www.youtube.com/watch?v=TphMKFLN908.