Herb szkoły

Polska! To lubię

Zwiedzaj Polskę bez wychodzenia z domu! Prezentujemy kilka najciekawszych atrakcji dostępnych online – spacerów wirtualnych, muzeów i innych obiektów w Polsce.

Spacer po Kopalni Soli w Wieliczce
Kopalnia Soli w Wieliczce to bezcenny zabytek o ponad 700-letniej historii. W 1978 roku została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wirtualne zwiedzanie kopalni to m.in. spacery po Kaplicy św. Kingi i kaplicy św. Antoniego, wirtualne oprowadzanie po Trasie Turystycznej, możliwość zapoznania się z tajemnicami kopalni, a także Bajkowe opowieści z krainy Solilandii dla najmłodszych.
https://www.kopalnia.pl/turysta-indywidualny/o-kopalni/zostan-w-domu-kopalnia-soli-wieliczka-zaprasza

Odwiedź Zamek Krzyżacki w Malborku
Zamek w Malborku to najpotężniejsza twierdza średniowiecznej Europy i największa tego typu budowla gotycka na świecie. Zabytek wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas wirtualnego zwiedzania zespołu zamkowego w Malborku można zobaczyć malowniczą panoramę rozpościerająca się z wieży, przejść się po dziedzińcu Zamku Średniego czy zobaczyć Ogród Wielkich Mistrzów…
https://muzeumzamkowewmalborku.wkraj.pl/html5/index.php?id=34844#/69124/179.998

Lekcja historii w Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego od początku swojej działalności znane jest z umiejętności wykorzystania nowoczesnych technik audiowizualnych do pokazywania trudnej historii Warszawy i Polski w czasie II Wojny Światowej. Na stronie internetowej można wybrać się na wirtualną przechadzkę po muzeum, a na muzealnym kanale YouTube poznać historię Powstania Warszawskiego.
https://www.youtube.com/watch?v=_NDBM3vAY5k

Zza kulisami Teatru Wielkiego w Warszawie
Imponujący gmach w centrum Warszawy to siedziba trzech teatrów – Opery Narodowej, Teatru Narodowego oraz Polskiego Baletu Narodowego. Wirtualne zwiedzanie Teatru Wielkiego-Opery Narodowej to m.in. cykl filmów opowiadających historię budynku oraz okazja by zajrzeć do teatralnych pracowni.
https://teatrwielki.pl/wirtualnyspacer/

Odwiedź Zamek krzyżacki w Malborku
Zamek w Malborku to najpotężniejsza twierdza średniowiecznej Europy i największa tego typu budowla gotycka na świecie. Zabytek wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas wirtualnego zwiedzania zespołu zamkowego w Malborku można zobaczyć malowniczą panoramę rozpościerająca się z wieży, przejść się po dziedzińcu Zamku Średniego czy zobaczyć Ogród Wielkich Mistrzów.
https://muzeumzamkowewmalborku.wkraj.pl/html5/index.php?id=34844