Herb szkoły

Polskę Kocham i Szanuję !

11 listopada 1918 roku spełniło się długo oczekiwane marzenie wielu pokoleń Polaków o odzyskaniu niepodległości – Państwo Polskie narodziło się ponownie!

Po rozbiorach i 123 latach niewoli, przymusowej rusyfikacji i germanizacji, wielkich walkach powstańczych, wolna Polska powróciła na mapę świata.

Okolicznościowy apel upamiętniający 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się 8 listopada 2019 w auli szkolnej Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu. Uczniowie z klasy II A oraz wspierający ich artyści szkoły pod opieką p. Barbary Rutkowskiej i p. Tomasza Mańkowskiego zaprezentowali wspaniały spektakl słowno-muzyczny ilustrujący dzieje naszej Ojczyzny. Z wielką dbałością przypomnieli o działalności bohaterów narodowych, którzy poprzez walkę pełną poświęcenia na polach bitew, a także poprzez codzienną pracę o zachowanie ciągłości historycznej państwa zasłużyli na nasz szacunek i pamięć.

Uczniowie na życzenie Rady Rodziców jeszcze raz zaprezentowali swoje talenty przed Drzwiami Otwartymi szkoły 14.11.2019 r  w auli szkolnej o godz.16.30.

Rodzice zachwyceni byli przedstawieniem historycznym i zadeklarowali chęć udziału w następnych uroczystościach.

 

01

09

02

03

04

11

10

05

06

07

08

 

RODO