Herb szkoły

Powietrze lekko drgało w dzień wiosennego lata…

Piękna, słoneczna pogoda oraz bardzo dobre humory sprawiły, że kilkuletnia tradycja nakazuje świętować i w naszej szkole Dzień Dziecka w ramach obchodów Dnia Kultury Fizycznej i Sportu.  Uczniowie klas I i II zostali podzieleni na drużyny  wiedzy ogólnej, piłkarskie oraz reprezentacje wyścigów rzędów. Najwięcej emocji wzbudzała rywalizacja drużyn piłkarskich, które na kompleksie sportowym usytuowanym przy MDK imponowały zręcznością, szybkością oraz strategią. A to wszystko pod czujnym okiem i współudziale bardzo lubianego ks Marcina.

Sala sportowa stała się areną ćwiczeń i zabaw ruchowych z różnymi atrybutami. Rywalizacja pomiędzy klasami, pomimo napięcia i chęci wygranej przebiegała w duchu fair play. Tego dnia nie zabrakło smakołyków w postaci pysznych ciast, owoców i ciasteczek. Jednak furorę wzbudziła ekipa z klasy 1A, która ze szczególnymi umiejętnościami  kulinarnymi podkręcała temperaturę grilla dzięki której grillowane potrawy, a przede wszystkim kiełbaski nabierały rumieńców, co spotykało się z wielkim entuzjazmem wszystkich degustatorów. Cały dzień pozostawił dawkę pozytywnej energii w każdym uczestniku tego wyjątkowego organizowanego raz w roku dnia.

Za przygotowanie Dnia Kultury Fizycznej dziękujemy nauczycielom wf-u, Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunowi.

Uroczystość jak zwykle zakończyła się nie tylko wspólną degustacją, ale wręczeniem nagród oraz nadaniem tytułów honorowych:

Królem Grilla został Piotr Kowalski, tytuł Vice Króla przypadł Jakubowi Potyczce. Niekoronowanym Mistrzem Biesiady kolejny raz z rzędu został p. Tomasz Mańkowski.

 

1

7

8

3

 

2

4

6

5

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

23

24

25

26