Herb szkoły

Pożegnanie Absolwentów rocznika 2019

Ostatni szkolny dzień dla tegorocznych Maturzystów i ostania uroczystość, wspólnie przeżywana w murach Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu odbyła się 26 kwietnia 2019 roku.

Tegoroczni Maturzyści w strojach galowych, w obecności wychowawców, nauczycieli i rodziców przybyli na uroczystość podsumowującą trzy lata nauki. Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitała Pani Dorota Chitruń Dyrektor Liceum, która podziękowała za przybycie Staroście Zgorzeleckiemu Panu Arturowi Bielińskiemu, przewodniczącej Rady Rodziców Pani Sylwii Hećman oraz Rodzicom i przyjaciołom szkoły.

Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu powiedziała, że każdy z Absolwentów już na zawsze pozostawia w pamięci szkoły cząstkę siebie, swoje przyjaźnie i sympatie, marzenia i tęsknoty, radość sukcesów i czasami gorycz porażek. Stwierdziła, że obecnie na pewno bogatsi w wiedzę wkraczają Maturzyści już w dorosłe życie i jednocześnie rozpoczynają nowy rozdział swojej naukowej indywidualnej wędrówki.

Przemówienia okolicznościowe wygłosili Starosta Zgorzelecki i Przewodnicząca Rady Rodziców, którzy przekazali Maturzystom słowa podziękowań, a także życzenia pomyślności i wspaniałych wyników na tegorocznej maturze. Wicedyrektor LO Pani Magdalena Siemaszko złożyła podziękowania wszystkim nauczycielom i wychowawcom za przekazaną wiedzę i starania włożone w edukację Tegorocznych Maturzystów.

Pani Wicedyrektor przedstawiła wszystkim Najlepszego Absolwenta Liceum a jednocześnie Omnibusa szkoły, którym został Damian Jaśkiewicz uczeń klasy III E, uzyskując imponującą średnią ocen 5,61. Damian otrzymał nagrodę od Starosty Zgorzeleckiego, liczne nagrody rzeczowe i Statuetki w tym dodatkowo dla Najlepszego Sportowca Szkoły.

Wszechstronnie uzdolniony Damian Jaśkiewicz dwukrotnie odbierał nagrodę Prezesa Rady Ministrów, był wielokrotnym zwycięzcą i laureatem licznych konkursów i olimpiad na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim i powiatowym. Tegoroczny Najlepszy Absolwent cechuje się olbrzymią pracowitością, zaangażowaniem, dbałością w wypełnianiu obowiązków ucznia, wysoką kulturą osobistą oraz skromnością.

Pani Wicedyrektor ogłosiła również wyniki w konkursie Śniadeckie Orły- najważniejsze honorowe nagrody przyznawane przez Dyrekcję Szkoły oraz Radę Pedagogiczną dla uczniów kończących szkołę. W tym roku laureatami zostali:

Damian Jaśkiewicz- Najlepszy Absolwent i Omnibus Szkoły oraz Najlepszy Sportowiec Szkoły
Aleksandra Michalik – Wzór do Naśladowania Szkoły
Szymon Rawiak – Artystyczna Dusza Szkoły
Aleksandra Oleksyn – Najpiękniejszy Artystyczny Głos Szkoły
Paweł Korbut – Mistrz Wiedzy Historycznej i Obywatelskiej Szkoły
Klara Bieżuńska – Najlepsza Sportsmenka Szkoły
Michał Piasecki – Nieokiełznany Zgrywus Szkoły
Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie świadectw z biało-czerwonym paskiem oraz za wybitne osiągnięcia na polu naukowym, sportowym jak i życiu szkoły.
Świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz srebrne tarcze szkoły odebrali:

 

Damian Jaśkiewicz 5,61
Olimpia Pozauć 5,39
Oliwia Siwiela 5,29
Marta Kolasińska 5,22
Kornelia Kopeć 5,17
Aleksandra Michalik 5,17
Alicja Grzęda 5,11
Barbara Jabłonka 5,06
Daria Mazur 5,00
Szymon Szymecki 5,00
Agata Świstara 4,94
Katarzyna Czaplińska 4,83
Patrycja Kubacka 4,78
Kamila Gruszka 4,78
Jędrzej Usik 4,78
Karolina Wasilewska 4,75

Podziękowania za reprezentowanie szkoły z licznymi sukcesami w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych oraz dla Artystów szkoły , którzy odkrywali swoje talenty na licznych uroczystościach szkolnych i powiatowych odebrała ponad 40- osobowa grupa Maturzystów.

Na zakończenie uroczystości, prowadzący Oskar, Ola i Agnieszka podsumowali, że wszystko ma swój początek i swój koniec, dlatego chcemy, abyście dzisiejszy dzień zapamiętali szczególnie – jako początek nowej interesującej i fascynującej wyprawy.
Jesteśmy przekonani , że na kolejnych drogach do osiągnięcia waszych celów spotkacie się z wieloma niespodziankami, przeszkodami i trudnościami. Lecz w tym wszystkim nigdy nie zapominajcie, dlaczego obraliście sobie taką, a nie inną drogę. I przede wszystkim – nie przestawajcie marzyć, bo to właśnie marzenia pokonają każdą odległość.
My młodsi od Was koledzy długo będziemy o Was pamiętać i odtwarzać w pamięci obraz , który stworzyliście, a w czasie dzisiejszego pożegnania przyjmijcie od nas ciasno spakowany koncentrat inteligentnego pomysłu i mądrości, również wskazówki i przesłania sprawdzone przez innych i prosimy wykorzystujcie je na różne sposoby, tak by stały się pomocą i życiowymi drogowskazami dla Was na zawsze. Pamiętajcie, że nie wystarczy iść, trzeba jeszcze iść we właściwym kierunku. Potykając się, też można zajść daleko, ale nie wolno upaść i nie podnieść się nawet wtedy gdy naprawdę będzie bardzo ciężko.

Powodzenia !

 

1

2

3

4

5

6

 

8

9

10

11

12

13

14

15

 

RODO