Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home2/loo/domains/lo.zgorzelec.org/public_html/wp-content/plugins/stratum/includes/scripts-manager.php on line 133
Herb szkoły

Projekt XII 2017

W miniony poniedziałek – 18 grudnia , klasa  II F  oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu, wzięły udział w kolejnych zajęciach warsztatowych poświęconych zgłębianiu powojennej historii naszego regionu.

W Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura  w Koźlicach, na terenie byłego obozu Stalag VIII A , uczniowie wysłuchali wykładu na temat dziejów Polski i Niemieckiej Republiki Demokratycznej do roku 1956, a następnie sami opracowali materiały dotyczące obu krajów w zakresie polityki, kultury i wychowania. Dzięki tym zajęciom zostały uwidocznione podobieństwa i różnice między Polską i NRD. Można było dowiedzieć się jak wyglądali uczniowie z tamtego okresu, jakie treści dominowały w programach nauczania, jakiej muzyki słuchano oraz jakie dzieła plastyczne, architektoniczne i literackie podziwiano. Wszyscy stwierdzili, że omawiany okres to bardzo trudny i ciężki czas w naszej historii i na szczęście jest on już przeszłością.

Zajęcia były realizowane w ramach projektu „Małe transgraniczne ojczyzny”. Opiekunką grupy z naszej szkoły jest p. Dorota Czajkowska.

DSC02672

DSC02673

DSC02681

DSC02682