Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home2/loo/domains/lo.zgorzelec.org/public_html/wp-content/plugins/stratum/includes/scripts-manager.php on line 133
Herb szkoły

Śniadeccy na podium w XIV Maratonie Matematycznym

Maraton Matematyczny to konkurs z tradycją, w tym roku odbyła się już XIV edycja. Co roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich spotykają się z rówieśnikami z innych szkół ponadgimnazjalnych, by zmierzyć się ze specjalnie przygotowanymi dla nich zadaniami, ale również po to, by rozwinąć swoje umiejętności matematyczne.

31.05.2017 r. 159 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przystąpiło do matematycznych zmagań.Maraton realizowany był w trzech kategoriach: gimnazja, licea i technika. Zmagania składały się z  5 dwudziestominutowych części, podczas których uczestnicy konkursu rozwiązywali, zależnie od kategorii, od 5 do 6 zadań. O przejściu do kolejnej tury eliminacji, decydowały punkty zdobyte na poprzednich etapach.

Po raz kolejny nasi uczniowie nie zawiedli i podkreślili swoją wyższość wśród innych szkół, podium należało do nas:

I miejsce:
Damian Jaśkiewicz z klasy 1E

III miejsce:
Jakub Lask z klasy 1A
Piotr Łężny z klasy 2E
Szymon Szymecki z klasy 1A

Naszych zwycięzców do konkursu przygotowały: p. Krystyna Dudek i p. Sylwia Wojciechowska.

Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję konkursu i liczymy, że odkryjemy w szkole kolejnych zdolnych Pitagorasów !

20170531_132904