Herb szkoły

Śniadeccy świętują Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej  jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego, upamiętniającym powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu w celu upamiętnienia tego wydarzenia, 11 października 2019 r. odbył się okolicznościowy apel przygotowany przez uczniów klasy II C i II E. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty słowno-muzyczne powodując chwilę zadumy i wzruszeń widowni. Wspaniale wystąpił chór szkolny z utworami ponadczasowymi Zbigniewa Wodeckiego. Niewątpliwy sukces odniósł Dominik Skorupiński, który w towarzystwie przesympatycznych chórzystek pięknie prezentował swój wokal. Dużym zaskoczeniem był doskonały akompaniament pierwszoklasistów, którzy na klarnecie i fortepianie mistrzowsko nadawali ton solistom.

Uczniów jak zwykle wspierali wychowawcy: pani Beata Łężny i pani Elżbieta Tymińska oraz pod względem artystycznym pani Barbara Rutkowska.

01

02

03

04

05

06

07

RODO