Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home2/loo/domains/lo.zgorzelec.org/public_html/wp-content/plugins/stratum/includes/scripts-manager.php on line 133
Herb szkoły

Stefan Wójcik obronił tytuł Mistrza wiedzy o II wojnie światowej i Miejscach Pamięci Narodowej

XII edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wojska Polskiego i Miejscach Pamięci Narodowej odbyła się 25.04 2023 r . Tegoroczna edycja podobnie do ostatniej zgromadziła miłośników historii regionalnej, którzy z zadaniami historycznymi zmagali się w dwóch etapach.

Pierwszy miał miejsce 12.04 2023 podczas , którego uczniowie w swoich szkołach odpowiadali na pytania w formie testu on-line.  Celem tego etapu było wyłonienie dwóch najlepszych znawców historii z każdej szkoły, którzy zakwalifikowani zostali do rozgrywek finałowych. Reprezentantami Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich byli Michał Nowicki i Stefan Wójcik.

W finale najlepszym okazał się Stefan Wójcik, który drugi raz z rzędu okazał się najlepszym znawcą regionu, natomiast Michał jednym zaledwie punktem przegrał III miejsce i zajął IV lokatę.

Atrakcyjne nagrody i dyplomy laureatom i uczestnikom konkursu wręczył Pan Artur Bieliński Starosta Zgorzelecki i Pani Marta Topolnicka Dyrektor ZSZiL w Zgorzelcu.

RODO