Herb szkoły

Stolica nasza

W dniach 21-23 października klasy 2E i 2B pod opieką p. Pawła Pilczuka, p.Tomasza Mańkowskiego i p. Kazimierza Walotki pojechały na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszy dzień zaczęli od zakwaterowania w hotelu Aramis, następnie uczniowie udali się na zwiedzanie sejmu, gdzie mieli szansę obserwować jak funkcjonuje w praktyce władza ustawodawcza w Polsce. Możliwość udziału w obradach sejmu i przysłuchiwaniu się posłom znanym z telewizji to “żywe lekcje” wiedzy o polityce.

Później grupa pojechała do galerii Złote Tarasy i Centrum Nauki Kopernik. Po tej atrakcji uczniowie wracali już do hotelu, by odpocząć, spędzić czas we wspólnym gronie i zbierać siły na kolejny dzień.

Plan na 22.10 obejmował Muzeum POLIN, Powązki, Łazienki i Pałac w Wilanowie. Tego dnia klasom towarzyszyła już pani przewodnik, która pomagała przybliżyć historie najważniejszych warszawskich obiektów. Czas gonił, grafik był napięty, ale warto było zobaczyć te wszystkie miejsca.

Ostatniego dnia wycieczki na grupę czekała kolejna porcja zwiedzania. Zaczęło się od Muzeum Miniatur i spaceru po Starym Mieście, a następnie zwiedzanie Zamku Królewskiego i Grobu Nieznanego Żołnierza, aż do Muzeum Powstania Warszawskiego. Później trzeba było już wracać? To były trzy dni pełne bardzo pozytywnych wrażeń, na pewno będą dobrze zapamiętane przez uczniów !

Film – Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wita uczniów naszego liceum

img_5629

1

2

4

5

3

6

7

8

9

10

 

autor zdjęć: Kazimierz Walotka