Herb szkoły

Sukces naszych Olimpijczyków

Za nami etap okręgowy VI już edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, który odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Uniwersytetu Warszawskiego.
W piątek 10 grudnia 2021 r. – 9 uczniów naszej szkoły, zakwalifikowanych przez Komitet Okręgowy Olimpiady pojechało do Wrocławia, powalczyć o jak najwyższe lokaty.

Jak się później okazało – z niemałym sukcesem!

Niepisaną tradycją etapu okręgowego jest już fakt wystawiania przez Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu najliczniejszej w województwie reprezentacji. W tym roku obok stałych zagadnień tematyki olimpiady takich jak bezpieczeństwo i obronność, znalazł się temat zmienny, który brzmiał:  „Cywilne komponenty kierowania bezpieczeństwem narodowym”.

Wśród 10 laureatów etapu wojewódzkiego znalazła się 3 uczniów z naszego liceum: Amelia Traczyk z klasy 2C, Maksymiliana Liskowacka z klasy 3H oraz Igor Radecki z klasy 3E. Miejsca te gwarantują możliwość wyjazdu na etap centralny olimpiady w Warszawie, który odbędzie się w marcu 2022 r.

Ojcem Sukcesu naszych Olimpijczyków od początku trwania wszystkich edycji olimpiady jest p. Tomasz Mańkowski, który przygotowuje i wspiera uczniów.

Naszym uczniom zakwalifikowanym do kolejnego etapu w marcu, serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Warszawie.

RODO