Herb szkoły

Szanse i wyzwania dla przyszłych studentów kryminologii

Od kilku lat kryminologia święci triumfy wśród kandydatów na studia, nieprzerwanie plasując się na liście najbardziej obleganych kierunków. Do tej ciekawej i interdyscyplinarnej dziedziny pozwalającej na podjęcie pracy w służbach mundurowych, jednostkach badawczych, a także w sektorze prywatnym zachęcał naszych licealistów dr Marcin Soboń wykładowca Akademii Nauk Stosowanych na spotkaniu, które miało miejsce 24 marca.

Przyszli absolwenci dowiedzieli się o programie studiów, który umożliwia zdobycie kompleksowej wiedzy z zakresu przestępczości w aspekcie socjologicznym, psychologicznym, kryminologicznym, kryminalistyczny, a także w oparciu o naukę z zakresu patologii społecznych.

Analizowanie zachowania pożądanych, a jednocześnie przeciwdziałanie przestępczości wzbudziły ciekawość wśród słuchaczy, co zaowocowało licznymi pytaniami.

Mamy nadzieję, że kolejne już spotkanie zorganizowane dla maturzystów, przekonało ich że zdobycie różnorodnych umiejętności, pozwoli im na swobodne wybory ich przyszłych ścieżek kariery.